Strona główna » Warto Wiedziec » Sprawdź używane Mitsubishi przed zakupem
auto używane

28

Maj

Sprawdź używane Mitsubishi przed zakupem

Kontynuowane przez wiele lat usługi serwisowe spowodowały, że zaufało nam wielu Klientów doceniając rzetelność wykonywanych przez nas oględzin aut używanych przed zakupem. Są one raportem z aktualnego stanu technicznego auta, którego efekt trzeba skonfrontować z wielokrotnie zbyt optymistycznymi informacjami otrzymanymi do osób sprzedających.

Przeglądy nasze wykonujemy badając jakość powłoki lakierniczej i nadwozia, elementów elektroniki pojazdu, oraz stan techniczny jego mechaniki.

Oględziny powłoki lakierniczej i nadwozia zapewniają precyzyjne informacje o wykonywanych naprawach lakierniczych i ich jakości, oraz o wypadkach wpływających na parametry geometrii układu jezdnego i naruszenie stref bezpieczeństwa.

Do badania elektroniki pojazdu wykorzystujemy komputer diagnostyczny, który odczytuje zapisane w pamięci komputerów usterki elektroniki mogące utrudnić dalszą eksploatację auta i spowodować kosztowne naprawy.

Przegląd stanu technicznego mechaniki auta przeprowadzamy na podnośniku i ścieżce kontroli pojazdów, co pozwala określić skuteczność układu hamulcowego i amortyzatorów, pozwala na określenie stopnia zużycia zawieszenia pojazdu, układu kierowniczego i silnika, pozwala również zlokalizować wszelkie wycieki i zapocenia podzespołów.

W czasie dokonywania oględzin wszelkie uwagi co do stanu technicznego auta przekazywane są w formie spisu klientowi, który może następnie uzyskać od naszego doradcy serwisowego wiele informacji określających przydatność danego egzemplarza, oraz jakie koszty będą konieczne aby usprawnić auto w najbliższym czasie.

Ogólnie wiadomo jak uciążliwe jest poszukiwanie niezawodnego używanego auta, dlatego też często się zdarza, że po zakupie nasi Klienci korzystają z naszego serwisu, aby wykonać wszelkie zalecane naprawy. W wielu przypadkach się zdarza, że nie dochodzi do zakupu auta, co jest dowodem opłacalności takich oględzin, oraz że nie zostaliśmy oszukani.

Ogólnie wiadomo, że wysokość kwoty jaką możemy przeznaczyć na zakup samochodu wpływa na nasze decyzje. W sytuacji gdy nie stać nas na nowe auto, szukamy używanego, które może być w tym przypadku autem wyższej klasy o wiele lepiej wyposażonym.

W czasie poszukiwań przedmiotem zainteresowania Klientów są modele starsze i tańsze jak i młodsze za które trzeba jednak więcej zapłacić. W obu przypadkach zalecana jest duża ostrożność, aby znaleźć egzemplarz sprawny pod kątem bezpieczeństwa czynnego i biernego, a także taki który nie narazi nas na nadmierne koszty napraw.

Znalezienie dobrego, niezawodnego używanego Mitsubishi wśród imponującej ilości aut dostępnych w komisach i w Internecie jest wyjątkowo uciążliwe, gdyż przeważająca ilość egzemplarzy jest mocno przechodzona, wadliwa i nie powinna trafić do Klienta.

W czasie poszukiwań warto rozważyć prawdopodobieństwo autentyczności przebiegu oferowanego egzemplarza, gdyż może on być zarówno za wysoki i auto warte proporcjonalnie niższej ceny, jak i porównawczo niski i bardzo korzystny dla kupującego, co oznacza że takie auto jest warte większych pieniędzy niż ramowe ceny obowiązujące na rynku.

Zalecamy zachowanie daleko idącej ostrożności w trakcie kupowania auta, aby nie trafić na egzemplarz wątpliwej jakości, zachęcamy do skorzystania z naszych przeglądów