Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Spis stosowanych podczas napraw części zamiennych: komplety montażowe rozrządów, paski i łańcuchy rozrządu, napinacze, płyn chłodzący, pompy wody, uszczelniacze i rolki.

Rozrząd pełni funkcję regulującą pracą zaworów ssących jak i wydechowych, dla których parametry pracy są precyzyjnie ustalone. Pracuje on w szybko zmieniających się warunkach temperaturowo mechanicznych. Prace badawcze producenta wykazały, że okres użytkowania rozrządu zależy od przebiegu samochodu, czasu jego eksploatacji wyrażonego w latach, oraz od tego czy auto było użytkowane na przykład w trudniejszych miejskich warunkach, kiedy to lepiej wykonać wymianę szybciej.

Spotykamy się niejednokrotnie z odwlekaniem przez Klientów koniecznych wymian rozrządu wymaganych przez Mitsubishi, co jest powodem sporych zniszczeń silnika, głowicy, tłoków i zaworów, powodujących że bardziej się opłaca wymienić silnik. Niejednokrotnie Klienci zadają nam pytanie ile będzie kosztowała wymiana paska rozrządu, co jest związane z przeświadczeniem Klienta że wystarczy wymienić sam pasek. W rozmowie uzyskujemy informację, że inne warsztaty niską ceną na wymianę samego paska próbują ściągnąć Klienta, natomiast tak wykonana usługa nie ma nic wspólnego z obowiązującymi standardami wymiany kompletów montażowych.

W czasie poszukiwań auta używanego warto rozważyć prawdopodobieństwo autentyczności obsługi rozrządu i jeśli coś nas zaniepokoi warto go niezwłocznie wymienić.

Nasz profesjonalizm gwarantuje wymiany rozrządu spełniające wymagania producenta, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.