Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Spis czynności serwisowych i stosowanych podczas przeglądów części zamiennych: prawidłowe wykonanie przeglądu układu klimatyzacji umożliwia podłączenie do skomputeryzowanego urządzenia diagnostycznego, które sprawdza szczelność całej instalacji, uzupełnia braki czynnika chłodzącego zgodnie z parametrami zalecanymi przez Mitsubishi, oczyszcza czynnik chłodzący, sprawdzana jest wydajność chłodzenia układu, sprawdzana jest jakość pracy kompresora klimatyzacji, parownika i skraplacza, wymieniany jest filtr kabinowy wraz z odgrzybieniem układu, jeśli zajdzie potrzeba naprawy wymieniamy parowniki, przewody układu, chłodnice, wentylatory, skraplacze, przy większych naprawach układ musi być przepłukany, wymieniamy kompresory lub poddajemy regeneracji aby znacznie zmniejszyć wydatek na naprawę.

Rekomendowane przez praktyków jest przestrzeganie terminów corocznych przeglądów układów klimatyzacji połączone z naprawą znalezionych usterek.

Klimatyzacja jako wyposażenie samochodu jest powszechnie stosowana, stąd też każde jej uszkodzenie jest dla nas dokuczliwe. Prace badawcze dowiodły, że prowadzenie auta w temperaturach przewyższających 30 stopni z działającą klimatyzacją jest znacznie bezpieczniejsze dla użytkowników. Klimatyzacja w naszych samochodach ułatwia ochłodzenie wnętrza kabiny, ale także oczyszczenie i osuszenie powietrze z wilgoci, co jest użyteczne w słotne dni gdy parują szyby.

Rekomendowane przez praktyków jest przestrzeganie corocznego odgrzybiania klimatyzacji likwidującego nieświeże zapachy, które spowodowane są przez rozwój mikroorganizmów i mogą narazić użytkowników na stany alergiczne.

Pracujący kompresor klimatyzacji jest dodatkowym obciążeniem dla silnika i jest przyczyną wzrostu spalania. Zastosowanie obiegu wewnętrznego obniża temperaturę schładzanego powietrza i skraca pracę kompresora, co pozwala również osiągnąć wyższa skuteczność chłodzenia. Z kolei klimatyzacja automatyczna sterowana przez komputer, usiłuje jak najszybciej obniżyć temperaturę zwiększając natężenie nadmuchów, co może być powodem przeziębienia. Można temu zaradzić zmieniając ręcznie natężenie nadmuchu i jego kierunki, co oznacza że od tej chwili obsługujemy klimatyzację jak manualną.