Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Spis stosowanych podczas przeglądów części zamiennych: rodzaje olejów: silnikowy, do skrzyni biegów manualnej i automatycznej, oraz do mostów napędowych, rodzaje filtrów: oleju, przeciwpyłowe, powietrza i paliwa, płyny chłodnicze i hamulcowe, świece żarowe, świece zapłonowe, oraz paski napędowe.

Nasze doświadczenia poparte są stosowanymi w trakcie wykonywania przeglądów kartami przeglądowymi, które zawierają spis materiałów i czynności obsługowych, jakie należy wykonać aby spełnić wymagania producenta, dla każdego modelu Mitsubishi, biorąc pod uwagę jego przebieg i rodzaj sinika.

W momencie gdy mamy do czynienia z pierwszą wizytą Klienta, nasi doradcy serwisowi przed zaplanowaniem zakresu przeglądu, dowiadują się od Klienta jakie czynności przeglądowe wykonywane były w okresach poprzednich, gdyż często się zdarza, że auto nie było regularnie obsługiwane i będzie wymagało większego nakładu pracy. W momencie zaobserwowania usterek w czasie kontroli stanu technicznego auta powiadamiamy o tym Klienta, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące naprawy. W czasie uzgadniania ceny napraw zawsze bierzemy pod uwagę jak decydującą rolę odgrywa często cena, zwłaszcza gdy dotyczy aut starszych. Przedstawiamy wtedy Klientowi alternatywne rozwiązania w zakresie części zamiennych i naprawy poprzez regenerację.

Najistotniejsze dane dotyczące zakończonego przeglądu rejestrowane są w naszym programie komputerowym i książce serwisowej, co ułatwia w przyszłości obsługę samochodu Klienta.

W momencie gdy konieczna jest wizyta auta Klienta na Stacji Kontroli Pojazdów i przedłużenie dowodu rejestracyjnego, wykonujemy je na życzenie klienta, jeśli usterki wykryte na naszym przeglądzie, a badane na Stacji zostaną usunięte.

Przez wiele lat prowadzona działalność serwisowa spowodowała, że wielokrotnie zalecamy naszym klientom, aby bardziej zwracali uwagę na terminową obsługę swoich aut. Konsekwentnie wykonywane przeglądy okresowe i zalecane naprawy uchronią Państwa przed nagłymi drogimi naprawami i koniecznością pozostawienia auta na dłuższy okres w serwisie. Warto wziąć pod uwagę również, że w razie chęci sprzedaży, Państwa auto osiągnie wyższą cenę i szybciej się sprzeda. Spotykamy się niejednokrotnie z odwlekaniem przez Klientów koniecznych napraw, co powoduje większe uszkodzenia, dlatego gdyż podzespoły mechaniczne najczęściej są skonstruowane z wielu składowych współpracujących części i defekt jednej z nich może uszkodzić cały podzespół, który będzie wymagał droższej naprawy.

Rekomendowane przez praktyków jest przestrzeganie terminów corocznych przeglądów okresowych, bądź ze względu na przebieg co 15 000 km, połączone z naprawą znalezionych usterek.