Home » Serwis » Naprawy układu wydechowego

Naprawy układu wydechowego

Spis stosowanych podczas napraw części zamiennych: elementy rurowe, rury wydechowe, tłumiki środkowe i końcowe, tłumiki przednie, kolektory wylotowe, katalizatory, łączniki elastyczne, wieszaki, sondy lambda, filtry cząstek stałych, a także spawamy.

Układ wydechowy zapewnia cichą komfortową jazdę, oczyszczenie spalin i wyrzucenie ich na zewnątrz pojazdu. Spotykamy się niejednokrotnie z niedbałym traktowaniem przez Klientów napraw układów wydechowych, a zasługują one na naszą uwagę, gdyż moc silnika oraz zużycie paliwa zależą od jakości pracy jego podzespołów. Można zatem zadać pytanie, że jeśli zależą to w jaki sposób. Zwykle pogarszający się stan techniczny układu obniża moc i powoduje wzrost zużycia paliwa. Można również zmierzać w drugim kierunku co czynią technicy szykujący auta do sportu, którzy spośród wielu działań podwyższających moc silników dokonują także zmian w układzie wydechowym, które mają na celu minimalizowanie oporów wylotu spalin, oraz optymalne ukształtowanie ich zawirowań.

Z racji tego, że układy wydechowe usytuowane są tuż nad drogą, narażone są na uszkodzenia ze strony śniegu, wody i kamieni, co powoduje pękanie i utratę szczelności. Rozpadający się układ wydechowy może poniszczyć płytę podłogową, a gazy spalinowe które dostaną się do wnętrza kabiny są zagrożeniem dla zdrowia użytkowników.

Rekomendowane przez praktyków jest przestrzeganie terminów corocznych przeglądów okresowych połączone z naprawą znalezionych usterek układu wydechowego.

W momencie gdy nagła awaria układu wydechowego będzie wymagała niecierpiącej zwłoki naprawy, zawsze można przyjechać.