Home » Serwis » Geometria

Geometria

Korygowanie geometrii podwoziowej dotyczy: kąta pochylenia koła, zbieżności, kątów wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i pochylenia sworznia zwrotnicy, co przeprowadzamy na sprzęcie diagnostycznym, który komputerowo adaptuje parametry spełniające wymagania producenta.

Od właściwych wartości tych parametrów zależy kontrola nad pojazdem w czasie pokonywania zakrętów i w trakcie jazdy na wprost, prawidłowe zużycie ogumienia i paliwa, oraz prawidłowa pozycja koła kierownicy. Geometria naszego auta jest podatna w dużym stopniu na uszkodzenia, gdy jeździmy po zniszczonych nawierzchniach dróg, w czasie wypadków drogowych, oraz w przypadku uderzeń w przeszkody i dziury w jezdni.

Spotykamy się niejednokrotnie z przypadkami, że użytkownik ma utrudnioną kontrolę nad swoim autem i umawia się na skorygowanie geometrii. Nie zawsze jest to możliwe od razu, w momencie zaobserwowania usterek w obrębie zawieszenia, należy w pierwszej kolejności je naprawić, gdyż w przeciwnym wypadku skorygowanie geometrii będzie nieudane.

W momencie gdy nagle pogorszy się geometria w Państwa aucie, zawsze można przyjechać.